Prospan Öksürük Şurubu

Dilerseniz aşağıda prospan şurup öksürük hakkındaki tüm sorular ve merak edilenler hakkında detaylı bilgiler ile sizi bilgilendirelim.

Prospan Öksürük Şurubu Nedir?

Özellik ile kış aylarında bebekler de ve çocuklarda geçmeyen uzun süreli öksürükler baş gösterebiliyor. Hele ki bu öksürüğe bir de balgam ve gece tıkanmaları eklendiğinde içinden çıkılmaz bir hal alıyor ve mecburen istemesek de doktorun yolunu tutuyoruz. Ebeveynlerin doktora gitmek istememesinin sebebi ise çocuklarının katkı maddesi ve kimyasal ilaç içeren ilaçlara maruz kalmasından dolayı olmaktadır. Bu durumu göz önüne alan prospan şurup tamamen bitkisel bir öksürük şurubu üretti. prospan bitkisel şurup içeriğinin doğallığı ile bebekler de de kullanılabilmektedir. Fakat siz yine de prospan öksürük şurubu kullanır iken mutlaka doktorunuza başvurun ve prospan surup hakkında detaylı bilgi talep edin.

Prospan Öksürük Şurubunun İçeriği Nedir?

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere prospan şurup tamamen çocuklar için üretilmiş bitkisel bir şurup olmaktadır. Ve çocuklarımıza vermekten çekindiğimiz yoğun kimyasal içerikli şuruplara tepki olarak ortaya çıkmıştır. İlk doğuş hikayesi ise, KG şirketinin sahibi olan uzman bir eczacı olan Dr. Kari Engelhardın kendi kızının sürekli bir öksürükten şikayetçi olması ve öksürüğün boğmaca seviyesine gelmesi ile yaratılmıştır. Yani bir babanın öncelik ile kendi kızı için ürettiği bir ilaç olmaktadır. Bu durum göz önüne alındığında bile doğallığından emin olunabilmektedir. İçeriğinde ki bitki ise duvar sarmaşığı olarak bilinen bir bitkinin yaprağından elde edilen özüt olmaktadır. Ve bu ilaç üretildiği yıl olan 1949 yılından günümüze kadar hala daha kullanılmaktadır.

Prospan Şurubun Faydaları Nelerdir?

Bilindiği üzere çocuklarda meydana gelen öksürük ve balgam, çocuklara zor anlar yaşatmaktadır. Balgam yüzünden tıkanmakta ve rahat nefes alamamaktalar fakat balgam sökücü ilaçlar yüzünden de tıkanmakta ve nefes almak ta zorlanmaktalar. Yani ortaya bir kısır döngü çıkmaktadır. Prospan şurup bu durumda da imdadınıza yetişmekte. Çünkü prospan şurup, çocuklarda meydana gelen balgamı sıvı hale getirir. Böylece çocuklar balgamı daha kolay atar ve zorlanmazlar. Bunun yanı sıra daralan ve dolan bronşları genişletir. Böylece nefes alıp verirken yaşanan zorluklar ortadan kalkar. Öksürüğü de kısa sürede kestiği için, çocuğunuz gece uykularından artık uyanmaz ve deliksiz bir uyku uyuyarak dinlenmiş kalkar.

Ne Gibi Durumlarda Prospan Şurup Kullanılır?

Öncelik ile kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin. Zira bebeğinizin içeriğinde ki bileşenlere karşı bir duyarlılığı mevcut olabilir. Doktorunuza danıştıktan sonra ise Prospan öksürük şurubunu kullanabileceğiniz alanlar ve septomlar şu şekilde sıralanmıştır;

– Solunum yolu enfeksiyonları

– Öksürük ile beraber ortaya çıkan solunum yolu enflamasyonun da ve bronşlarda meydana gelen her türlü tıkanıklık, akıntı vb. benzeri belirtiler de prospan öksürük şurubu kullanabilirsiniz.

Prospan şurup kullanır iken dikkat edilmesi gerekenler ve kullanım şekilleri,

Prospan öksürük şurubu kullanır iken dikkat edilmesi gereken unsurların başında tabi ki yine mutlaka doktor önerisi ile kullanmanız. Ayrıca beklenmeyen bir yan etki ortaya çıktığında vakit kaybetmeden doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Ayrıca eğer çocuğunuz bir yaşın altında ise, daha önce doktor tarafından reçete edilerek prospan şurup kullanmış olsa dahi yeniden muayeneden sonra ilacı vermeniz gerekmektedir. Ve doktorun verdiği doz biçimine sadık kalınmalıdır. Çocuklar ve bebekler gün de en fazla 3 kez prospan şurup içerisinde yer alan ölçek yardımı ile 5 ml ilaç alabilir iken, yetişkinler 7 ml e kadar prospan öksürük şurubu kullana bilirler.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın