Öksürük İçin Pekmez Karabiber

Üst solunum yolları hastalıkları nedeni ile öksürük nöbetleri çok sık yaşanmaktadır. Kış aylarında daha çok görülen öksürük nöbetleri çeşitli sebepler ile olabilmektedir. Geçmek bilmeyen öksürükler tehlikeli sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Bu sorun ile karşılaşanlar öksürüğe ne iyi gelir merak ederek araştırmaktadır. Öksürüğe ne iyi gelir bitkisel tedaviler çok iyi gelir. Hemen hemen herkesin yakınmış olduğu öksürük farenjit, larenjit, grip, soğuk algınlığı, nezle gibi durumların sonucunda daha çok ortaya çıkmaktadır.

Kaliteli bir şekilde uyku uyumaya engel olan öksürükten kurtulmanın pek çok yöntemi bulunmaktadır. Öksürüğe iyi gelen bitkiler bulunmaktadır. Pekmez karabiber olmak üzere pek çok bitki öksürük sorununa çok iyi gelmektedir. Topluluk içinde öksürmek genel olarak herkesi rahatsız etmektedir. Öksüren kişide bu durumun ezikliğini yaşamaktadır. Aynı zamanda öksüren kişi kendini çok halsiz ve yorgun hissetmektedir. Bu nedenle öksürük sorununda biran önce kurtulmak gerekmektedir. Burun akıntısının burnu tahriş etmesi sonucunda oluşan öksürük için çay çok iyi gelmektedir.

Öksürük İçin Doğal Çözüm

Hastalıkların yolunu genel olarak soğuk havalar açmaktadır. Doğal tavsiyeler sayesinde öksürük sorununda kurtulmak mümkün olmaktadır. Günümüzde de yaygın olarak tercih edilen pekmez ve karabiber karışımı öksürük nöbetleri içinde çok iyi gelmektedir. Pekmezin öksürüğe çok iyi geldiği kullananlar tarafından kanıtlanmaktadır. Boğazın yumuşatılmasını sağlayarak tahriş olmasını önlemektedir. Pekmezin içinde yer alan vitaminler sayesinde vücut ayrıca kaybettiği enerjiyi de geri kazanmaktadır. Birçok ilaçtan çok daha etkili olan pekmez karabiber karışımı hem büyüklere hem de çocuklara çok iyi gelmektedir. Pekmez öksürüğü kolayca ve kısa süre içerisinde kesebilmektedir. Bu sayede öksürük durumunda hasta kendini daha rahat hissedebilmektedir. Pekmez öksürüğe iyi gelir mi sorusunun cevabı böylece verilmektedir.

Pekmez Karabiber Karışımı Nasıl Hazırlanır?

Doğal karışımlar sayesinde öksürük nöbetlerinden kurtulmak mümkündür. Doktor tedavisi elbette her zaman için önemlidir. Bu nedenle öksürük nöbetleriniz olduğunda mutlaka uzman hekim desteği almalısınız. Kullanmış olduğunuz ilaçların yanında doğal destek almak istediğinizde ise pekmez karabiber karışımı çok iyi gelmektedir.

  • * bir fincan
  • * pekmez
  • * 1 çay kaşığı karabiber

Fincan içerisine hakiki pekmezi ekleyin ve ardından karabiberi koyarak bir güzel karıştırın. İsterseniz cezve içerisinde bu karışımı ısıtabilirsiniz. Sıcak sıcak içerek boğazını daha da yumuşatmak isteyenler için ideal olmaktadır. Ayrıca dut pekmezi ile de bu karışımı hazırlayabilirsiniz. Sabah ve akşam tüketerek öksürükten kısa süre içinde kurtulabilirsiniz. Pekmez gibi enerji verici bir besin sayesinde kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz. Pekmez sevmeyen çocuklar için bu karşımı yedirebilmek zor olacaktır. Bu nedenle çocuklarınıza pekmezi sevdirmeye çalışmanız gerekmektedir. Tıbbi ilaçların vücuda fayda sağlarken aynı zamanda başka bir organa zarar verdiği düşünüldüğünde doğal yöntemler çok daha etkili olmaktadır. Alternatif tıp yöntemleri de denenmelidir.

Öksürükten Kurtulmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Yudum Yudum Bol Su Tüketin;

Üst solunum yolu enfeksiyonları boğazın tahriş olmasına neden olmaktadır. Bu nedenle bol bol su içilmesi önerilmektedir. Boğazın daha nemli olmasını sağlayan su ayrıca vücut için şifa kaynağı olmaktadır.

Bitki Çayları Tüketin;

Ihlamur, adaçayı, kuşburnu gibi sıcak bitki çaylarını tüketmek öksürüğün hafiflemesi için iyi gelmektedir.

C Vitaminli Meyveler Tüketin;

Bol bol C vitamini açısından zengin olan meyvelere tüketerek vücudunuzun hastalıklara karşı olan direncini arttırabilirsiniz.

Kesinlikle Sigara İçmeyin;

Üst ve alt solunum yollarını sigara dumanı çok etkilemektedir. Bu nedenle öksürüğü arttıran sigaradan uzak durmalısınız.

Odanızın Nem Düzeyine Dikkat Edin;

Evi kuru havadan korumalısınız. Kuru hava öksürüğün daha da çok artmasını sağlamaktadır.

Sıcak Bir Duş İyi Gelir;

Burun içindeki salgıların hafiflemesini sağlamaktadır.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın