Öksürük İçin Limon Karabiber Tuz Karışımı

Özellikle mevsim geçişlerin de sıkça başa gelen bir durum öksürük problemi olmaktadır. Çoğu zaman çocukları yakalayan öksürük, uyku uyutmamak ta ve çocuklar ile bebeklerin hayatını oldukça zorlaştırmaktadır. Hal böyle olunca hemen doktora koşuyoruz, fakat sadece bir öksürük için bile torbalarca ilaç ile eve dönüyoruz.

Kısa vadede bu ilaçlar kesin çözüm olarak gözükse de, uzun vade de sürekli ilaç kullanımı, özellik ile antibiyotik kullanımı pekte istenmeyen bir durum olmaktadır. Özellik ile anneler çocuklarına verdiği bu ilaçlardan oldukça rahatsız olmaktadırlar. Anneler ilk olarak öksürük için doğal tedavilere yönelmekte ve öksürük için çay arayışlarına geçmektedirler. Öksürüğe ne iyi gelir diyerek arattığınız da göreceksiniz ki öksürüğe iyi gelen bitkiler oldukça çeşitli olmaktadır. Bu aşama da haklı olarak kafalar karışmaktadır. Zira hangisinin en etkili olduğu bilinmemektedir. Dilerseniz öksürük için en etkili karışımlardan ve bitkisel tedavilerin faydalarından kısaca bahsedelim.

Öksürük İçin Uygulanan Bitkisel Tedavinin Yararları Nelerdir?

Öncelik ile bitkisel tedavinin ilk ve en önemli yararı, hastalık ile bir kimyasal kullanmadan başa etmektir. Doktorların ve ilaçların yararları tabi ki göz ardı edilemez. Bizim bu aşamada bahsettiğimiz hafif seyreden semptomlar için olmaktadır. Böylece en ufak hastalıkta ilaç kullanarak, bünyenize ilaçlara karşı bağışıklık kazandırmış olmayacaksınız ve bunun yanın da ilaçların yan etkileri ile de savaşmayacak ve doğal bir şekilde hastalığı atlatmış olacaksınız. Tabi ki geçmeyen bir öksürüğünüz var ise mutlaka bir uzman hekime başvurarak, öksürüğün altında yatan esas sebebi araştırın. Bunun yanı sıra doğal yöntemler ile öksürük başlar başlamaz savaşabilir ve hazırladığınız karışım ile çocuğunuzun rahat uyumasını sağlayabilirsiniz.

Öksürüğe İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere, öksürük baş gösterdiğinde bitkisel çözümler hayat kurtarıcı olmaktadır. Bu yüzden öksürüğe ne iyi gelir bitkisel çözümler nelerdir gibi sorular çok sık sorulmakta. Öksürük için en çok kullanılan ve iyi gelen bitkiler ise şu şekilde sıralanabilir; ebegümeci, ıhlamur, biberiye, ayva ve elma kabuğu, kızılcık, ayva yaprağı, ekinezya, zencefil, karanfil, kakule, yeşil çay, meyan kökü ve şahtere olmaktadır. Fakat bu bitkiler tek başına yeteri kadar etkili olamamakta ve çeşitli kombinasyonlar halinde etki göstermektedirler. Bu yüzden mutlaka doğru karışımları eksiksiz kullanmanız gerekmektedir. Dilerseniz size aşağıda etkisi kanıtlanmış ve öksürük üzerinde oldukça faydalı etkileri bulunan öksürük için limon karabiber tuz karışımından ve yapılışından bahsedelim.

Bilindiği üzere limon yüksek oranda c vitaminini bünyesinde bulundurmaktadır. Bunun yanı sıra içerisinde mevcut olan az miktarda ki asit, karışımların etkisini göstermesine fayda sağlar. Karabiber ise nefesi ve bronşları açarak rahatlamayı sağlar böylece öksürüğe olumlu etkide bulunur. Tuz ise yüksek oranda sodyum içerir. Ve bu 3 karışım tek başına iken ilgimizi çekmiyor iken, yan yana geldiklerinde oldukça etkili bir karışım olmakta ve aynı zamanda adeta bir antibiyotik etkisi göstererek kısa süre de öksürük ile savaşarak öksürüğü ortadan kaldırmaktadır. Limon – karabiber – tuz üçlüsünü farklı şekillerde tüketebilirsiniz. Fakat en etkili şekli şöyle olmaktadır.

– Öncelik ile büyük bir limonu portakal gibi ortadan ikiye, daha sonra diğer kısımları da ikiye bölerek limon dilimleri elde edin. Bu limon dilimlerinin üzerine bir tutam karabiber ile bir tutan tuz serperek limonu o şekilde yemeye çalışın. Bu yöntem oldukça etkili bir yöntem olmaktadır ve oldukça kısa bir zaman zarfında öksürüğü kesmektedir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın